ZPĚT NA INSPIRACI

KOMUNITA UMĚLCŮ

Vítejte v naší komunitě, kde vám postupně představíme vybrané umělce, se kterými spolupracujeme. V jejich profilu najdete nejen inspiraci a tipy na tvorbu, ale často i zajímavý životní příběh, který ovlivnil je samotné i jejich uměleckou dráhu. Pokud se věnujete umění a rádi byste se přidali do této komunity, napište nám na info@artikon.cz.  

Aleš Novák - olej

Alešovou velkou doslova "láskou" a múzou jsou stromy. Pomocí olejových barev a miniaturních štětců je přenáší na plátno a vdechuje jim tak nový život. Aleš je samouk a tvoří pro svoji duševní pohodu. Jeho práce a oddanost k tvorbě a umělecké komunitě je chvályhodná a místo v ní si tak právěm zaslouží. Alešovu tvorbu si můžete prohlédnout na sociálních sítích, kde je velmi aktivní a podporuje v tvorbě další umělce. 
 

Anny Veverka - linoryt, zlacení

Anny tvoří své energetické obrazy od roku 2020, kdy znovuobjevila kouzlo linorytu. S jeho pomocí přenáší geometrické tvary ze svých snů a vizí na velkoformátová plátna a detaily dotváří metalickými plátky. Anny a její tvorbu jste mohli například vidět na Open Art Festu v roce 2021, kde vystavovala své obrazy. Potkat ji můžete i na naší hradecké prodejně, kam si chodí často pro materiál a inspiraci. Ráda si u nás nechává své obrazy i zarámovat.

Blanka Křemenová - olej

Blanka se věnuje převážně olejomalbě. Působí v domácím ateliéru v Plzni, kde tvoří a vede kurzy olejomalby pro veřejnost. Ve své tvorbě jde klasickou cestou, tématy jsou hlavně figura a portréty. Středem pozornosti je člověk a vyjádření skrze něj. S Blankou jsme navázali spolupráci v roce 2023 a v novém roce se můžete těšit na kurzy olejomalby. Více na www.artikon.cz/academy.

Jana Heřmanová - olej, keramika

Jana se věnuje tvorbě už přes 30 let. Mezi její oblíbené techniky patří olejomalba, kresba, grafika, malba na hedvábí, keramika a vitráže. Působí v Praze a vystavuje po celé ČR. Své umělecké dovednosti a znalosti využívá i při práci jako lektor a arteterapeut. Její aktuální tvorba je inspirována starými budovami a opuštěnými místy, kde se malířka snaží o zachycení jejich zvláštní atmosféry. Janu můžete potkat na naší prodejně v Horních Počernicích, kde nás navštěvuje už od otevření.

Jana Matějková - olej, akryl

Umělecké činnosti se Jana věnuje už 10 let. Za tu dobu vyzkoušela mnoho výtvarných technik a v současné době se našla v kombinované technice oleje s akrylem a akrylovou tuší. Častým motivem na jejích obrazech jsou snová pestrobavená městečka, ne zřídka zdobená metalickými barvami nebo podsvícená led panelem. Její tvorbu můžete shlédnout na výstavách či jiných uměleckých akcích. Své obrazy si ráda chodí rámovat na naši prodejnu v Praze.

Jaroslava Divišová - akryl, olej

Uměleckou činnnost Jarky do velké míry ovlivnilo setkání s ak. malířem Jiroutem, který byl pro ni velkou inspirací a vzorem. Dříve se více věnovala figurální malbě a postupně přešla k rostlinným motivům, které maluje především akrylovými barvami. Její obrazy jsou plné lehkosti a radosti z bytí. Jarka ráda navštěvuje naši pardubickou prodejnu nedaleko jejího ateliéru a její obrazy často zdobí i rámy z naší dílny.

Julia Ustinovich - akvarel, olej

Julie je mladá talentovaná žena, jejíž tvorba je plná emocí a vášně. Vystudovala psychologii na Sibiři, ale život ji zavedl do Polska, kde mohla začít plně rozvíjet svůj potenciál. Její obrazy sklízí úspěchy i na zahraničním poli, Julia se často zúčastní mezinárodních festivalů a výstav, kde také reprezentuje polského výrobce barev Renesans. Její práce a životní příběh nás baví, a tak jsme Julii oslovili a nabídli spolupráci (workshop s Julií v Praze na podzim 23).

Kateřina Jiříčková - olej

Kateřina je mladá umělkyně působící v severních Čechách, kde vystudovala obor malby na sklo. Malý formát jí ale postupně přestal vyhovovat a přešla na velká plátna. Její oblíbenou technikou je olejomalba a častým motivem na obrazech jsou lidé. V poslední době se věnuje novému stylu - abstrakci inspirované makro a mikro světem. V Artikonu nakupuje především plátna.

Lucie Svoboda - akryl, akrylové fixy

Malířka pochází ze severu Čech a současně žije a tvoří v Praze. Její doménou je abstraktní expresionismus, maluje na velká plátna, kde rozehrává hru barev, stínů a náhodně vzniklých jemných tvarů. Obrazy podněcují fantazii diváka, každý si v nich najde, co ho baví. Lucie si u nás nechává svá velká plátna často i napínat nebo rámovat pro koncového zákazníka. 

Lukáš Bezvoda - akryl, kresba uhlem

Lukáš je vystudovaný figurální sochař, ale posledních několik let se intenzivně věnuje malbě a kresbě, a to jak figurální, tak i kresbě krajiny v plenéru. Je členem hradeckého uměleckého spolku Nekonkrétno. V Hradci také často vede výtvarné kurzy pro začátečníky i pokročilé. Do naší hradecké prodejny si chodí rád pro materiál i "umělecké poklábosení". 
 

Martina Becková - akvarel, akryl, olej

Martinu učil malovat sám život a náročné zkoušky, kterými si prošla. Ráda maluje portréty, fascinuje ji lidská bytost, ale v její tvorbě často najdeme i bytosti z jiného světa. Ve svém ateliéru v Semilech vede také pravidelné kurzy pro veřejnost. Velmi inspirativní jsou videa na jejím Youtube kanále, která ukazují celý proces malby. Ve spolupráci s Martinou testujeme produkty od našich výrobců a díky její zpětné vazbě tak můžeme náš sortiment neustále vylepšovat. 

Michael Mac Antoš - olej

Intuitivní umělec z Prahy, který se ke své tvorbě dostal postupně během svého akčního života. Veškerou energii teď vkládá do svých obrazů, našel se v abstraktním umění, které je svobodné a oproštěné od veškerých limitů. Pracuje často se strukturou a na plátna používá i přírodní materiály. Navštěvuje naši prodejnu v Horních Počernicích, kam to má nedaleko ze svého ateliéru na statku poblíž Prahy.
.

Michal Těhel - olej

Michal se věnuje malbě už od svého mládí. Pro jeho surrealistické obrazy inspirované Salvadorem Dalím jsou typické vznášející se objekty a tzv. "pan Bulva". Kromě volné tvorby maluje Michal i na zakázku libovolné téma. Rád pracuje s olejovými barvami a poskytuje nám zpětnou vazbu ohledně nových značek, které nabízíme v našem sortimentu. Michal často zavítá na naši pardubickou prodejnu v jejíž blízkosti má jeden ze svých ateliérů.

Ondřej Šefců - perovka, pastel, akvarel, olejomalba

Ondřej je vystudovaný architekt a malbu má jako svůj koníček při práci, která se do jeho tvorby významně promítá. Častým motivem jeho krásně detailních perokreseb jsou historické budovy města Prahy ale i jiná místa, která na svých cestách navštěvuje. V poslední době propadl olejomalbě, maluje podle starých mistrů a učí se jejich technikám. Umělcovu tvorbu nenajdeme ve virtuálním světě, který je pro něj ztrátou drahocenného času, ale můžeme ji obdivovat například na výstavách nebo v ilustracích knih, které napsal. Oblíbil si naši prodejnu v Horních Počernicích. 

Ondřej Petrlík - olej, akryl, kresba, socha

Ondřej je výrazným expresivním malířem své doby, který však inklinuje k uměleckým dílům z přelomu 19. a 20. století. Jeho díla vznikají s živelnou energií, často se jedná o velké formáty se zajímavým sdělením pro diváka, někdy i s lehkou dávkou ironie a absurdity. Ondřej pravidelně vystavuje a neustále tvoří ve svých dvou ateliérech v Praze a Pardubicích. Je také naším pravidelným zákazníkem na pardubické prodejně.
 

Pavel Samlík - olej na plátně

Pavel je vystudovaný malíř pocházející z Ostravska. Pro jeho obrazy jsou typické rozostřené krajiny a různé zdánlivě neživé objekty, kterým umělec efektním způsobem přidává na živosti. Jeho olejomalby působí velmi realisticky, ale přitom si zachovávají určitou tajuplnost. Sami se můžete přesvědčit na jeho četných výstavách v Praze. V Artikonu nakupuje především blindrámy a olejové barvy.
 

Radovan Pauch - akryl, olej

Tvořím tedy jsem, to je motto nadaného umělce Radovana, který žije a tvoří v Praze, v Horních Počernicích. V jeho tvorbě se snoubí preciznost s něhou, častým motivem jsou figury, zejména ženské postavy. Jeho obrazy či sochy můžeme zahlédnout na výstavách, které se konají často v okolí jeho ateliéru, např. v počernickém divadle nebo na Chvalském zámku, ale i v jiných koutech ČR a v zahraničí. 

Sofia Tamara Shmidt - akryl, kvaš

Sofia vyrůstala na Ukrajině, v uměleckém prostředí, obklopená inspirativními lidmi a jejich tvorbou. Tvoří jemné impresionistické malby, skládá hudbu a poezii a nabízí rituály spojené s malováním hennou. Společně se svým manželem založila výtvarný ateliér v Brandýse nad Labem, kde vede kurzy pro děti i dospělé a v létě organizuje příměstské tábory pro děti. 

Tomáš Bittner - olej

Tomášovu uměleckou dráhu nastartovalo životní rozhodnutí udělat změnu a vystoupit z konzumní společnosti. Maluje abstraktní obrazy olejovými barvami a pro jeho tvorbu jsou typické velmi výrazné a pestré barvy. Skrze svou práci chce předávat lidem především radost a lehkost bytí. Velmi rád navštěvuje naši prodejnu v Liberci, kde si nechává své obrazy vsadit do rámů a posílá je dále do světa.

Tomáš Fišera - akvarel

Tomáš se o umění zajímá celý svůj život a v poslední době absolutně propadl akvarelu. Jeho snové obrazy často malované v plenéru můžete vidět nejen na jeho instagramu, ale i mnohých výstavách v ČR i zahraničí a dokonce i mezinárodních soutěžích, kde sklízí velké úspěchy. S Tomášem se můžete potkat i na kurzu akvarelu, který pořádáme v roce 2023 a přiučit se něco z jeho krásného stylu.
 

Tomáš Miro Záhořík - akryl

Do Tomášovy tvorby se promítají jeho životní zkušenosti s lidmi získané i mimo uměleckou sféru. Maluje abstrakce na plátna velkých formátů, do kterých vkládá hned několik naléhavých témat najednou. Co obraz vypovídá, nechává na samotném divákovi. Kromě malby Tomáš učí na výtvarných kurzech a pořádá arteterapeutické workshopy. Potkat ho můžete na naší hradecké prodejně, kam si pravidelně jezdí především pro velká plátna.

Walter Peña - olej, akryl

Walterovy obrazy jsou plné barev a výjevů z Latinské Ameriky, odkud pochází. Jeho tvorba je na první pohled ovlivněná kubismem, není to však jediný výtvarný směr, který se v dílech odráží. Walter nápaditě propojuje své umění s běžným životem a nabízí divákovi možnost užít si atmosféru z obrazu se sklenkou dobrého vína či kávy, se kterou mimochodem pracuje i ve svých obrazech. S Walterem jsme se potkali na Open Art Festu v roce 2021 a často zavítá i do Horních Počernich pro materiál a inspiraci.

Zuzana Freyja - mixed media

Intuitivní malířka Freyja žije a tvoří v Čechách. Ve svých 40 letech se vrátila ke svému dětskému snu a stala se malířkou. Svou práci a zkušenosti s tvorbou sdílí i s dalšími lidmi skrze workshopy a různé zážitkové semináře. Její obrazy jsou plné zářivých barev s motivy lidí, zvířat a jiných bytostí s výrazným spirituálním obsahem. Freyja maluje pro lidi s lidmi, svou prací pomáhá a ukazuje pestrost uměleckého života. Její tvorbu můžete shlédnout na sociálních sítích nebo webových stránkách, kde najdete i její e-shop.   

Zuzana Muzikant Jeřábková - akvarel, olej

Zuzka maluje už dlouhá léta, tvorba je pro ni nezbytnou součástí života. Častým motivem jejích obrazů jsou květiny v jemných barevných tónech nebo lidé, které maluje i zakázkově. V poslední době propadla akvarelu, který také učí na kurzech pro děti i dospělé. Potkat ji můžete na naší prodejně v Kosmonosech, kde probíhají kurzy. Své obrazy pravidelně vystavuje např. v galerii Zelený dům u Prahy.

 

....... a už brzy se můžete těšit i na další umělce.

Artikon 1996-2023 Cookies | Sunlight systems - tvorba e-shopů

Tato webová stránka používá cookies

Na těchto stránkách fungují cookies, které naše společnosti využívají. Jednotlivé typy cookies a jejich dobu zpracování naleznete popsané níže v tabulce. Zvolte prosím Vámi preferovanou variantu. Pokud byste nás potřebovali ohledně výkonu vašich práv v souvislosti se zpracováním cookies kontaktovat, obraťte se prosím na společnost, jejíž stránky procházíte, nebo na našeho Pověřence pro ochranu osobních údajů. Pokud si myslíte, že s osobními údaji nenakládáme, jak bychom měli, máte možnost podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Budeme však rádi, pokud se nejdříve obrátíte přímo na nás a budeme tak moct Váš požadavek obratem vyřešit.