Omezení otevírací doby Zavrit

O společnosti

Kdo jsme a co děláme
 
Ačkoliv je název "Artikon" relativně nový, jsme jedním z tradičních a dlouholetých českých prodejců výtvarných potřeb a rámařství. Celý výčet kategorií sortimentu a služeb je opravdu dlouhý, můžeme to však jednoduše shrnout tak, že naším posláním je přinášet lidem vše potřebné pro kreativitu, tvoření a umění obecně. Po celou naši historii jsme českou rodinou firmou, dnes již se zapojením druhé generace.
 
Zboží a služby nabízíme buď online přes webové stránky nebo na našich kamenných pobočkách. U velké většiny zboží jsme přímými dovozci, což nám umožňuje zachovat příznivé ceny a flexibilně reagovat na poptávky zákazníků. Hned několik zahraničních výrobců na českém, popř. slovenském, trhu také přímo zastupujeme.
 
 
Historie a zásadní změny
 
Základy naší rodinné firmy vznikly před více než dvaceti lety. Z počátku jsme se orientovali zejména na rámování, paspartování a další přidružené služby, s místem působením ve východních čechách. První naše prodejna byla otevřena v Hradci Králové a o další rok později jsme přidali prodejnu v Pardubicích, čímž se firma začala pomalu rozrůstat. Další velký krok nastal při přesunu výroby a skladu do severních čech, kde zároveň vznikly dvě další pobočky.
 
Vzhledem ke vzrůstající poptávce jsme na našich prodejnách postupně začali nabízet rovněž výtvarné potřeby, umělecké pomůcky a hobby produkty. Logickým pokračováním byl vznik internetového e-shopu, díky kterému se tato nabídka dále rychle rozšiřuje.
Po dlouhou dobu bylo naším názvem  "Výtvarné potřeby a rámování Novák", v roce 2019 jsme však přešli na novou značku Artikon, sjednocující také nejstarší Pražskou prodejnu výtvarných potřeb - Ateliér Zebra, kterou jsme odkoupili a přidali do naší sítě. Další změny a navyšování počtu sortimentu i prodejen pro Vás průběžně chystáme, upřímně děkujeme za Vaši podporu a je nám ctí být součástí při tvoření tolika úžasných maleb, děl a výtvorů.
 
Důležité body v naší historii:
  • 1996 založení společnosti
  • 2001 otevření první prodejny v Hradci Králové
  • 2002 otevření prodejny v Pardubicích
  • 2006 přesun výroby do severních Čech, otevření pobočky v Rybništi
  • 2008 počátek prodeje výtvarných potřeb
  • 2009 spuštění e-shopu
  • 2015 začátek výroby blindrámů a malířských pláten
  • 2017 velkoobchodní prodej výtvarných potřeb
  • 2018 převzetí prodejny Ateliér Zebra v Praze
  • 2019 rebranding na nový název Artikon

 

 

 

 

 

Artikon + Výtvarné potřeby Novák 2009-2020 info@artikon.cz Sunlight systems - tvorba e-shopů