Omezení otevírací doby Zavrit

Návody, tipy, články

Nevíte si s něčím rady? Potřebujete do začátku poradit jak používat barvy a další výtvarné potřeby? Pak právě pro Vás jsme připravili novou část našeho e-shopu, kde se můžete učit z množství článků a návodů a díky tomu ještě zlepšit Vaši práci. Doufáme, že pro Vás bude naše práce užitečná a přejeme Vám příjemně strávený čas u tvoření a malování.
 

Malba olejovými barvami

Ve článků se dozvíte základní principy malby olejovými barvami, jak vybrat vhodné barvy a pomůcky a jak s nimi dále pracovat. Poradíme Vám také jak se orientovat v množství médií a laků, které umožňují další množství úprav vlastností barev.

Malba akrylovými barvami

Malba akrylem je v poslední době velice populární. Nevíte jak na to? V tomto článku Vám ukážeme základní principy malby akrylem, jak vybrat správné pomůcky, jak se zorientovat v množství doplňujících produktů a další vychytávky. 

Malba akvarelovými barvami

Základní popis a návod malbou akvarelovými barvami, doplněný také o krátkou zmínkou o kvaších. 


Výroba vlastních svíček

Chtěli byste si vyrobit vlastní svíčky, ale není Vám to úplně jasné? Nevadí, v tomto návodu je vše detailně vysvětlené. 


Modelovací hmoty FIMO a KATO

Názvy FIMO a KATO Vám nic neříkají? Pak je určitě na čase se s těmito názvy seznámit. Tyto hmoty na bázi polymeru jsou přímo ideální pro modelování různých šperků, postaviček a dalších výrobků. Podívejte se, jak je tvoření jednoduché, ale přitom zábavné.


Graffiti, sprejování

Láká Vás technika sprejování a tvoření graffiti, ale nevíte jak na to? Pak právě pro Vás jsme připravili tento krátký návod, kde zjistíte základní věci o graffiti, jak vybrat spreje a trysky a spoustu užitečných rad a tipů.


Napínání pláten

Plátno je základním povrchem pro malbu olejovými, akrylovými, temperovými a akvarelovými barvami. Většinou se používají již napnutá plátna, které rovněž nabízíme, avšak pro ty, kteří by si chtěli plátno napnout sami nabízíme také produkty a návod pro jeho napnutí.


Výroba vlastního mýdla

Rádi by jste si vytvořili vlastní originální mýdlo s různými přísadami, barvami a vůněmi? Připravili jsme pro Vás jednoduchý návod pro tvoření vlastního mýdla ze základních ingrediencí od přípravy surovin až po dokončení celého procesu. 


Výběr vhodného štětce pro Vaši malbu

Přírodní nebo syntetický štětec? Jaké vlastnosti hledat pro kterou techniku? To vše a mnohem více se dozvíte v tomto článku.


Výběr malířského stojanu

Jednoduché představení různých typů malířských stojanů a doporučení, který zvolit právě pro Vás.

 

 

Další články pro Vás připravujeme

Artikon + Výtvarné potřeby Novák 2009-2020 info@artikon.cz Sunlight systems - tvorba e-shopů