Omezení otevírací doby Zavrit

Recenze akvarelových barev Intense Water

Před nedávnou dobou jsme zařadili do naší nabídky akvarelové barvy Intense Water v tubičkách, které vyrábí značka Renesans. Rozhodli jsme se tak, jelikož se na nás ze zahraničí doslova valily samé pozitivní reakce a mnozí profesionálové je přirovnávají k barvám těch nejzvučnějších drahých výrobců. Abychom si to sami také ověřili, věnovali jsme pár barviček na otestování umělkyni a lektorce uměleckých kurzů Martině Beckové - a právě v tomto článku vám tuto recenzi a barvy představíme.

Krátce o barvách Intense Water

Značka Renesans je výrobcem, z jehož nabídky akvarelové barvy vždy mírně vyčnívaly.Vyrábí je tradičními metodami a na kvalitě je to opravdu znát - na rozdíl od mnoha i velkých populárních výrobců, kteří postupně od těchto tradic upouští například stále používají jako jedno z hlavních pojiv přírodní med či nechávají barvy schnout při pokojové teplotě bez žádného urychlování, jsou také vyráběny výhradně ručně. S barvami Intense Water se výrobce pokusil dostat toto vše i do tubiček a hlavně za příznivou cenu. Za nás se jim to určitě povedlo a věříme, že podobné hodnocení mají i všichni ostatní, kdo barvy vyzkouší.

Barvy jsou dostupné v tubičkách po 15ml, což je na akvarelové barvy docela velký objem. Škála 70 různých odstínů jistě každému vystačí a zejména zkušení umělci ocení, že hned 50 odstínů je tvořeno pouze jedním pigmentem, což je vždy lepší pro vlastnosti barvy. Na trhu jsou od konce roku 2018.

Krátce o autorce recenze

Martina Becková je talentovanou českou malířkou, která tvoří hlavně s akvarelem a olejem, do svých prací však kombinuje i další techniky a styly. S četnou sbírkou svých obrazů pořádá výstavy nejen v České Republice, další hlavní náplní její práce je vzdělávání a pořádání uměleckých kurzů pro širokou veřejnost, kde své dovednosti předává dál ostatním. Více se o autorce, jejím příběhu i tvorbě, můžete dozvědět zde: http://new.malirskapaletka.cz/


Postup malby

Nejjednodušším způsobem jak barvy otestovat, je s nimi namalovat obraz a pozorovat, jak se barvy chovají. Zde pro Vás máme postup malby v několika krocích, kde barvy uvidíte v akci - postup můžete použít například i jako návod pro vlastní tvorbu.

1.) Nejprve si tužkou na papír, co nejpřesněji, rozkreslím podobu portrétu. Maluji vždy na papír s gramáži minimálně 250g/m2.

2.) Navlhčím papír v oblasti obličeje a nanesu transparentní vrstvu barvy. Jako první volím studené odstíny zelené, modré či fialové. (záleží na dopadu světla)

3.) Poté přidávám teplé tóny žluté, oranžové, červené a hnědé, kterými postupně vystínuji tvar obličeje.

4.) Takto připravený model doplním konturami očí a rtů.

5.) Na náušnice jsem použila maskovací kapalinu, abych zachovala bílou barvu. Maskovací kapalina ztuhne a po domalování se sloupne. Stejným procesem jako u stínování obličeje pak vystínujeme i dekolt a ruce.

6.) Vlasy - v první řadě musím dát vlasům tvar a hloubku a oddělit jednotlivé prameny. Poté mohu domalovat šaty.

7.) Než budu pokračovat v modeláži vlasů, připravím si pozadí. To je důležité udělat si předem, později by bylo složité do rozlítaných vlasů dále malovat.

8.) Prosvětlení vlasů je delší proces a vyžaduje trpělivost. Prameny tvořím od tmavých tónů po nejsvětlejší, linkovacím štětcem nakonec maluji jednotlivé vlasy.

A nyní již hotový výsledek.

A můj názor na barvy Intense Water?
Z mého hlediska jsou kvalitní a bohaté na pigment. Velmi dobře se mezi sebou míchají a tím vytváří jemné přechody barev. Vřele doporučuji :-)

Z další malby těmito barvami pro Vás chystáme video.

Děkujeme, že jste si recenzi a postup malby dočetli až sem a hlavně děkujeme Martině za krásnou práci. Pokud Vás barvy zaujaly, nabízíme je na všech našich pobočkách či v e-shopu zde: https://www.artikon.cz/vodoureditelne-barvy/akvarelove-barvy-renesans-15ml

 

Artikon 2009-2020 - info@artikon.cz Sunlight systems - tvorba e-shopů